Kdo necítí bolest, bolestí žije.

Tajemno hned za rohem

Expedice Branišák

21. února 2010 v 19:48 | B.A.P.
Pozor, pozor :) Tímto vyhlašuju termín výpravy do Branišáku a to na tuto středu 24. 2.
Sraz bych dala v 15:00 na autobusový zastávce A. Barcala.
Všem zájemcům doporučuju přeččíst článek Lov duchů a jiných monster - Plán akce. Některý opatření jsou možná trochu přehnaný, ale jeden nikdy neví.
Doufám, že bude účast
Těším se ve středu...

Lov duchů a jiných monster - Plán akce

27. ledna 2010 v 21:38 | B.A.P.
Ahoj všichni, kteří jste se rozhodli zúčastnit se výpravy do Hororového lesa. Měla bych konkrétní datum a to 4.2. Pokud by to všem vyhovovalo, sešli bychom se v 15:00 na zastávce Máj - Antonína Barcala.

Určitě si s sebou vemte baterku - sice neplánuju v lese zůstat za úplné tmy - přece jenom bych to hned zpočátku nepokoušela (samozřejmě, pokud nás bude větší skupina a budem mít dostatek odvahy, proč ne), ale kdo ví, co se může stát. Pak by bylo fajn vzít foťáky - čím kvalitnější, tím lepší, ráda bych měla nějakou duchařskou fotku.
Pak taky jestli máte nějaké ochranné talismany a věříte v jejich sílu, tak ty taky berte. Ale nemá smysl brát křížek od babičky, pokud vám křesťanství nic neřiká, to by pak nemělo žádný efekt. Pokud máte něco, talisman nebo něco na ten způsob, co vám dodá odvahu, tak to je přesně ono. Jde hlavně o psychologický efekt a taky abysme měli co žmoulat v ruce, až budem zpocený hrůzou.

Malá poznámka - to, že tady píšu strašidelný scénáře, a pesimisticky počítám s nejhorším, to by vás nemělo odradit ale spíš ppovzbudit, prostě se jenom snažím podchytit všechny rizika.
Pokračujeme - já osobně si budu brát svěcenou vodu - ne z kostela (nejssem křesťan), ale umím ji vyrobit (není to nic těžkého, opětjde hlavně o psychiku a vaši vůli) a křížek z jeřabiny omotaný červenou nití - jeřabina je strom, který chrání proti zlým duchům a démonům - jde o keltskou mytologii. Kdo by měl zájeem o výrobu křížku, písněte mi mail - musíte to udělat sami, ale poradím vám jak...

Dále by bylo fajn vzít do lesa nějaký malý dárek, jako "oběť" hodným duchům, aby nás chránili, opakuji, nikdy nevíte, kdy se to bude hodit. Já budu brát svíčku, ale nechceme založit lesní požár, takže jedna svíčka myslím stačí. Ten dárek by mělo být něco přírodního - třeba kamínek dovezený z dovolené, sušená kytka, cokoliv od vás ze zahrádky, mělo by to mít k vám nějaký vztah. Prosím přírodní věci, nechceme do lesa tahat odpadky a ochranným duchům by se to jistě taky nezamlouvalo.

A to nejdůležitější na konec, byla bych ráda, aby každý, kdo se zúčastní, trochu zapracoval na psychické obraně. Není to nic těžkého (no ono ve skutečnnosti je to hooodně těžké), ale tady vysvětlím jenom jednu metodu a to je utváření štítu.

Vizualizace bílého světla kolem těla - prostě si představíte zářivou bílou kouli kolem vás (vašeho těla) - jakobyste byli schovaní ve vajíčku, je to koule v prostoru. Využíváte vlastní energii, já osobně to používám, když se bojím, tady můžete požít i vlastní strach a přeměnit ho na bílé světlo pro vaši ochranu. Pozor, vaše energie nesmí prostupovat štítem ven - jste jakoby uzavřeni ve svém soukromém mikrosvětě bezpečí. Po vytvoření štítu vidíte, jak po něm negativní energie stéká a neproniká dovnitř. Pokud byste chtěli štít ještě posílit, pokryjte ho jednosměrným zrcadlem a představujte si, jak se všechno špatné odráží zpátky k původci. Je to psychicky náročné a dost únavné, po takovém úkonu se budete cítit fakt vyčerpaní, je dobré si to párkrát zkusit. Pak budete jistější, co dělat, když budete mít z něčeho strach.

No a druhá metoda je vymyslet si nějakou obrannou mantru - motlitbu - kdo je věřící, má to
jednoduché, kdo není, měl by si vytvořit nějaké ryze osobní zaříkávadlo, kde se obrací na nějaké dobré duchy, anděly nebo osobní strážce nebo ufouny, prostě podle toho, na co věříte. Mělo by to být krátké, stačí věta, kde je žádáte o ochranu před vším zlým. Tohle se vám taky bude hodit, můžete si to opakovat pořád dokolečka a váš mozek se uklidní a nebudete tak moc vyděšený.

A na závěr - na cokoliv byste se chtěli zeptat, pište do komentářů nebo na můj mail, ráda vám odpovím. A k té psychické obraně, existuje víc způsobů, pokud byste měli zájem, pošlu vám k tomu nějaké materiály.

Tak doufám, že se nás sejde dost a expedice bude úspěšná - tedy že NĚCO UVIDÍME NEBO VYFOTÍME.

Těším se, vaše B.A.P.

PS: Pokud se nás sejde aspoň pět, sepíšu ryze praktický plán akce, absme měli jasně dohodnutý pravidla, co dělat, kdyby něco - no prostě abysme se nerozprchli jak malý děti a třeba radši fotili...

Hororový les - děsivá fakta + foto

17. ledna 2010 v 20:44 | B.A.P.
Tento les, ačkoliv je jen pár kroků od sídliště Máj v Českých Budějovicích, je plný záhad, tajemství a má hodně temnou minulost. Spolu s kamarády jsem se tam vypravila jen s mlhavou představou, že tam je cosi strašidelného. A opravdu se v tom lese necítíte dobře, nic jsme neviděli, ale byli jsme všichni posraný až za ušima. Mám pár fotek a dneska jsem zjišťovala další informace a je to tak zajímavé, skoro to vypadá, jako by se v tomto lese koncentrovaly záhadné události z celého okolí.

Upozornění: Tento článek je opravdu dlouhý, ale vážně stojí za to ho dočíst až do konce, a po jeho přečtení tam vyrazit a zažít horor na vlastní kůži. To byl vtip, ten les je opravdu tak strašidelný, že tam už asi nepůjdu ani já a jestli jo, tak jenom se spoustou dalších lidí - mimochodem, rozhodně tam nechoďte sami.

Všechny fotky, které jsem fotila jsou až na jednu šíleně rozmazané, není to foťákem, prostě si asi něco nepřálo, abych tam fotila...

Hned za rohem číhají záhady - nevěříte?

17. ledna 2010 v 20:27 | B.A.P.
Tato nová rubrika se bude věnovat záhadám, které máme doslova na dosah ruky. Proč číst horory, když pár kroků od domu máte místo, oproti kterému je záhada Blairwitch čajíčkem pro děti. Že kecám? Ale ne, přečtěte si článek o Branišovském lese. Jestli ho dočtete do konce a budete mít chuť se na toto místo podívat, tak jste buď neskuteční materialisti anebo blázni... Doufám, že sem časem přibudou i další záhady z okolí mého domu - nebo kolejí. Slibuju, že budu poctivě pátrat. Teď chystám výpravu do již zmiňovaného hororového lesa, ale nevim nevim, jestli mi odvaha vydrží, pokud ano, těště se na další fotky a příběhy...
 
 

Reklama