Kdo necítí bolest, bolestí žije.

Den první, vlastně tedy den druhý mojeho noutbůčka :)

7. září 2008 v 15:21 | B.A.P.
Šestého září 2008, sobota

Vlastně je to hrozný, včera sem byla v Praze si koupit malilinkýho noutbůčíčka… Jmenuje se Drobeček. Už sme ho s Táňou pokřtily zlatým Puschkinem v Budvarce, kde se on poprvé připojil pirátsky bezdrátově na net.

Umírám, už jenom šest dnů a kousek a pojedu do Brna, pomoc :( Bojim se, nějaká aktivistka dokonce i založila na spolužácích stránku našeho kruhu… Omg. Ale zas na druhou stranu - budu mezi lidma, který sou chytřejší než já a konečně si zkusim taky bejt blbá, hmm. Moc velká útěcha to nejni, ale lepší než nic…

Rozhodla sem se, že si budu psát deníček v Drobečkovi, páč se musim naučiit psát na týhle pidi klávesnici… A až se připojim na net, můžu si z toho udělat vlastní blob. Ééé, teda blog, do Ksplického mám eště daleko, ach ty překlepy :( A to mám celkem malý prsty… Upřímně mám docela hooodně malý prstíky, málokterý dvanáctiletý děcko má takový :)
Dneska bude v Sobíku v Karvánkách gigaa třídní akce zvaná ftipně "Karvánky II". Už se děsně těšim, vzhledem k tomu, že pár lidí neviděla prakticky od Matury… No uvidíme, kolik lidí dorazí. Vím, že Romča nemůže, Iveta má nějaký hasičký noční soutěžení a Romča nejspíš pracuje na Palubě. Ale jinak snad dorazí i chromej Alešek, kterej nemá na práci nic jinýho, než si o prázdninách rozřezávat kolena, no jo, hobby je hoobby.

Musim si koupit flašku vínka, minerálku, ňáký chipsy, kerý padnou za vlast, jen co je kdokoliv z mý bývalý třídičky zmerčí… Chjo, chjo, bych si chtěla vzít Drdr sebou, abych se mohla chlubit… Ale co, aspoň nebudu nafoukaná :) Eště sem si teď koupila vzpomněla, že vlastně ani Mára nejede, je na chalupě a nemá odvoz…

Bože, mamka teď v kuchyni machruje před Evčou a její spolužačkou Maruškou, jak týrá Emaře z 3.A, dřív se jich ptala, jestli si nechtěj vystřihnout okýnko v patce, aby viděl, co píše. A letos po prázdninách se Karla, což je největší exhot, ptala, jestli prej přes prázdniny posiloval, aby ten třeťák přežil… Ach ach… Ona je mučí. Holky byly včera v Třeboni na koncertě Jakuba (dalšího Emaře, kterýho sem na máminým maturáku s Davidem zhulila - byl to jedinej člověk, co byl schopnej hovořit anglicky, no a pak sme spolu tancovali… a pak…) no a Fáťa, která je platonicky miluje všechny tři. (třetí je Martin, ale ten už nemá černou kebuli).

Jdu snídat, zatím mizim. PS: Kocourovi možná useknou ocas. Pá pá.

Tak už sem zpět. Rozhodla semse, že budu opravovat jenom y nejzávažnější překlepy, kvůli kerým by tomudle nešlo rozumět (když to prdnu na web, nejspíš to bude někdo čítat). No ale doufám, že to nebude někdo známej, pro jistotu bych měla psát jenom iniciály, aby někomu náhodou nedošlo ,že je to o něm. Ale jak potom poznám já, o kom sem to psala? Dlabu na soukromí, budu psát opravdivá křestní ména, Drobečkovo sem tu taky napsala… Ale tak mě napadá, že bych si měla založitten blog… Božeer koně a půl princezny za internet!!!

Net sice je na tom velkým křápovi, ale ne, Drdr by byl uraženej, viď? Přece nebudu používat jinej a estě k tomu domácí comp k tomu, abbych si založila blag, když všechny vjeci k tomu mám v tomdletom pidižvíkovi?

Asi budu muset jít nakup
ovat… A když si nepohnu, budu muset JET nakupovat a to že do Tesca… Bleee. Ach jo. Nejdřív byl Baťov a pak až Otrokovice, proč asi si dělníci přejmenovali svoje městečko na Otrokovice? Asi se tak cejtili. To by se pak Veselí muselo menovat Pablbov, ne proto, že bych setak cejtila konkrétně já, spíš proto, že většina místních sou naprostí kreténi (existuje pár světlých vyjímek, takže pokud někdo z Vás je veselák, doufejte že knim patříte. Ale nejspíš ne. Ha ha ha ha ha.) Blbouni jedni. Už se fakt nemůžu dočkat, až odsud vypadnu, už jen (!?) šest dnů!!! No nic, du se oblíkat… Jo a dneska se taky musim učit angličtinu, uáááá.

Tak už sem si koupila vínko, veltlínské zelené, minerálku chipsy a krabičku elemek. Volala semeně,už se těšim. Mamča řikala, ať si s sebou vemu plavky, že prej to bude na koupání… Takže si musim oholit chlupatý nohy a všechny chlupatý oblasti kromě hlavy. Grrr, kvůli tomuhle a krámům si fakt přeju bejt chlap. Jo a taky abych mohla čurat vestoje, i když čím sem starší, tím mě toto výhradně pánské umění míň láká… Jako holka zas můžu mít tři druhy orgasmu a kluci jenom jeden, blé blé :) I když popravdě, všechny tři současně jsem v životě absolvovala jenom jednou - v chajdě na starým Dunaji.

Ach Dursti, Dursti, tys byl Bůh sexu.(Poté, co sem tohle napsala, se mi smazaly celý dvě stránky mýho deníčku… To je typický, chlapi chtěj bejt dycky na prvnim místě) Škoda, že už se nikdy neuvidíme, i když ve skutečnosti mi o nějaký to koukání zas tolik nejde. Muhehehehe. :)
Rozhodla, že se něco naučim o astrálu, o světě idejí, dokonalých podstat, nebo jak tomu kdo chce řikat. Možná by nebylo až tak od vjeci si přečíst Platóna, páč on se tím celkem podrobně zabýval… I když je to asi dost nuda, hm. Chtělo by to sehnat někoho modernějšího. Už se těšim do Brna, už kvůli těm obrovským vědeckým knihovnám, už kvůli tý škole čarodějnictví, spoustě obchodů s použitýma knížkami, myslim žer se jim říká antikvariáty, ale nejsem si úplně jistá,, dlouhý prázdniny sou dlouhý prázdniny, hm.

Musim se mrknout na Net. A rozhodně si chci koupit nějakou knížku od Charlese Bouldaira, je to ostuda, můj NAPROSTO nejoblíbenější básník a já od něj doma nic nemám… No koneckonců nemám nic ani od Byrona. Čertik tu furt mňouká… A Beruška zas funí jak bernardýn, tomu řikám klid při psaní. Čert je tak nervni, páč u sousedů sou zas ňácí řemeslníci a cosi tam kutaj… U těch hluchoněmých… Sem potkala jejich mamku, když sem šla z obchodu a vlekla sem v ledný ruce tašku s nákupem, pytel dřevěnýho uhlí a Berušku tvrdě pracující na tom urvat vodítko a zmizet… Co všechno člověk neudělá pro to, aby si volnou rukou mohl zakouřit…

¨Br, lezou po mě dva mravenci, jeden po pravý ruce a drchej po levý noze… taky by se mohli dohodnout… Au, teř mě hryznul do malíčku, asi jako trest za to, že nemám označený slepý ulice. Blboun jeden. Už sem ho odpinkla, to by mě zajímalo, za jak dlouho příde další. Mám takovej vlezlej pocit, že sedim v mraveništi. Ach Bože, eště ke všemu je tu venku ve stínu kolem třiceti, to počasí je fakt nemravný, sem si koupila krásnej svetr a čepici na zimu a ono je vedro jak v půlce července… A to je září. Ne, že bych chtěla mrazy, ale kolem patnácti by bejt mohlo…

Týjo, už načínám třetí stránku, tak to je ostrý, jak by řekl Alešek :D Stejně to ale nebude nikdo číst, znám dnešní lidi, jak to má víc jak 160 znaků, což je jedna esemeska, tak jim to nestojí za to číst. Hrůza, lidi sou tak nechutně líní, až je to k pláči. TTřídní mi na rozlučce řikal, že poezie zažívá v současnosti absolutně největší útlum vůbec v dějinách. Že prej i za okupace sme na tom byli líp než teď. Já si ale myslim, že to sice je dost děsivý, ale není to zase až tak strašný. Knížky se sice neprodávaj, ale to ani beletrie (ta kvůli tomu, že trh je totál přesycenej) no a poezie se už ani nevydává, páč nejni zájem. Je to škoda, ale co může člověk dělat, hm. Já můžu dělat aspoň to, že budu svoji tvorbu prezentovat na netu a s trochou štěstí si jí někdo všimne. Podle mě můj drahý třídní nemá ani tucha, jak to funguje na různých fórech a blozích. Myslím si, že existuje celkem silná komunita, která je v ilegalitě (zkrátka píšou pod přezdívkami, páč se k těm úchylárnám nechtěj podepsat), pak sou dobří básníci, kteří se nejspíš z romantického pocitu všeobecného nepochopení skrývají taky pod přezdívkami (možná je i kombinace obou dvou typů, je poměrně častá), no a nakonec existujou i umělci, kteří se ke svým dílům hlásí veřejně. Připomínám, že píšu výhradně o české básnické scéně a mladší porevoluční generaci, samozřejmě jsou i starší undergroundoví, třeba můj miláček Filip Topol, to jsou ale majstři ve svým oboru.

No ale zpátky k tý poslední grupě. Četla jsem o nich jednou článek v příloze Mlsadý Fronty, v článku a rozhovoru byly i ukázky jejich tvorby. Až na jednu vyjímku mělo být povinností redaktorů vkládat do této dvojstrany sáčky na zvracení nebo alespoň důrazné upozornění na rizika četby. Nebylo to vůbec poetické, zcela bez nápadu, inovace, hry se slovy. Bylo to jen odporné, pobuřující nebo úchylné… Pokud možno, co nejšílenější mix těchto tří prvků v kombinaci s vagónem dětské naivity, až bych i řekla že debility.

Jasně, kdo jsem, abych mohla soudit? Zajímám se celkem dlouho o poezii ze všech kontinentů, sama přes pět let píšu (do šuplíku, asi jako všichni) a vcelku marně se pokouším zapojit do nějakého básnického podpovrchového hemžení. Není to nic moc, ale ještě mi nerbylo dvacet, že? Jasně, první dva, tři roky mojí tvorby jsou taky banální plky, ale dovolím si napsat, že je tam klidně mohli otisknout taky. A ještě by patřily k těm lepším.

Fuj, to sem se zas jednou rozčílila… Todle mi šíleně pije krev, nejhorší je, že si nemám komu postěžovat… Bohužel se v mém okolí vyskytuje nulové procento milovníků poezie - nebo se to mizivé procento přede mnou velice dobře maskuje. Ať je to jak je, každej z těch samozvaných básníků by si měl přečíst Ortena Čemu se báseň říká, je to dokonalé. Koupila sem to v Táboře za devadesát korun vydání z roku 68. Jsem taky samozvanej básník, což byli asi všichni, málokdo chodil do školy a i kdyby, poezie se neřídí pravidly a školním řádem tím méně. No, ale aspoň se vzdělávám a čtu. Už mě bolí záda, jak se u toho hrbim… Dávám si pauzu. A asi už bude oběd. Končim.

Tak jsem spařovala broskve… Jedna slečna broskvička tady k panu broskvákovi :D A šup šup, hups na to! Nee, dělala sem to horkou vodou a pak sem je stahovala z kůže :) Budem mít broskvovej koláč. Ech, už mi broskve lezou ušima, fujtajbl, takovej malinkej stromo křák a kolik to má broskví, to by jeden neřek…

Ségra si teď na netu shání elektrickou kytaru. Ohm, ehm. Už si nějakou vybrala a teď našla další ach jo…A já sem jí našla jednu za 40 000 a o tý řekla, že je hnusná… no teda, tak já ji teda nekoupím, no :(

Tak pro dnešek už přece jenom dost, du si na chvilku zdřímnout. Papa. Doufám, že se večer moc neožeru. Fakt doufám.

Andulka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama